Turistik tesise silahlı saldırı en az 36 ölü var

filipinler

filipinler

Filipinler'in başkenti Manila'da bulunan turistik bir tesise yönelik düzenlenen saldırı sonucunda 36 kişi can verdi

BBC'ye konuşan yetkililer, kurbanların büyük bir kısmının saldırganın kumarhane masalarını ateşe vermesinin ardından çıkan dumandan zehirlenerek yaşamını yitirdiğini söyledi.50'den fazla yaralının hastanede tedavi gördüğü belirtildi.Perşembe gecesi Resorts World Manila adlı turistik bir tesisin kumarhane bölümüne giren silahlı bir kişi etrafa ateş açtı.Polis, saldırganın daha sonra kendisini yaktığını ve öldüğünü bildirdi.

Olayın ardından güvenlik nedeniyle bölge kordona alındı.Yetkililer, olayın "terörle bağlantılı" olmadığını, hırsızlık girişimi olduğunu söylüyor.

Polisin paylaştığı biri fotoğrafta, siyahlar içindeki saldırgan elindeki tüfekle görülüyor. Yerel medyada, silahlı saldırganın İngilizce'yi çok iyi konuştuğu belirtilerek, yabancı olabileceği ifade ediliyor.BBC'ye konuşan yetkililer ise, saldırganın hangi milletten olduğunun belirlenmediğini söyledi.

Gazetecilere konuşan yetkililer, saldırganın akıl sağlığının yerinde olmayabileceğini belirtti.

Ölü sayısı neden fazla?

Polis, şüphelinin eşyalar ve halıya benzin döktüğünü ve tesisin hozla alev aldığını söyledi. Yangın çok büyük olmasa da, yoğun duman nedeniyle ölü sayısının arttığı ifade edildi.

Kaynak: BBC Türkçe.