Doğu Akdeniz Üniversitesi Londra’da

Halil Nadiri, Timur Ercan Bodi, Temsilci Oya Tuncalı ve Konsolos Mustafa Beyazbayram

Halil Nadiri, Timur Ercan Bodi, Temsilci Oya Tuncalı ve Konsolos Mustafa Beyazbayram

İngilizce dilde eğitim veren Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin gerek Türk, Kıbrıslı Türk gerekse yabancı uyruklu öğrencilere çeşitli burs imkanları sunuyor

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-KKTC’deki Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Tanıtım Ofisi yetkilisi Timur Ercan Bodi, 13 Kasım 2012 tarihinde KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’ya bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Halil Nadiri

 Nadiri ziyaretinde, Birleşik Krallık genelindeki üniversite fiyatlarının artması neticesinde burada eğitim almanın zorlaştığını, ancak ülkemizdeki üniversitelerin ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin her geçen gün güçlenerek, uluslararası standartlarda eğitim olanakları sağlayan birer alternatif olarak hizmet vermeye devam ettiğini belirtti. Onlarca farklı ülkeden binlerce öğrenci tarafından tercih edilen, uluslararası standartlarda ve İngilizce dilde eğitim veren Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin gerek Türk, Kıbrıslı Türk gerekse yabancı uyruklu öğrencilere sağladığı olanaklara da değinen Nadiri, DAÜ’nün başarılı öğrencilere çeşitli burs imkanları sunduğunu ve bunun yanı sıra, yeni dönemde gündeme gelen bir açılım sonucunda lise eğitimini tamamlayamamış olan öğrencilere yönelik bir program başlattıldığını ifade etti. Nadiri, bu program uyarınca, Birleşik Krallıktaki lise eğitimini tamamlayamayan öğrencilerin DAÜ’ye başvurarak lise eğitimlerinin son senesini burada tamamlamalarının ve sonrasında da üniversite eğitimine başlayarak üniversite eğitimlerini DAÜ’de almalarının sağlanacağını belirtti.

Nadiri, DAÜ’nün her geçen gün büyüyerek kendini geliştiren, çağı takip eden ve birçok uluslar arası kurumdan akreditasyon sağlamış olan bir eğitim merkezi olduğunu belirterek, hedeflerinin üniversiteyi daha da ileri noktalara taşıyarak önümüzdeki dönemlerde Birleşik Krallık’tan daha çok öğrenciye eğitim vermek olduğunu dile getirdi.