Adalet Yürüyüşündeki Eren Erdem'den Londra’ya destek iletisi

chp ingiltere binasi acilisi

chp ingiltere binasi acilisi

CHP İngiltere Birliği açılışına ileti gönderen Eren Erdem şunları söyledi, Yürüyüşümüz adaleti bulana kadar demokratik laik eşitlikçi bir Türkiye’yi kurana kadar devam edecektir. Aranızda olamayacağım.Direniş emanetiniz emin ellerde. İlk fırsatta Londra’da olacağım. Hepinizi saygılyla selamlıyorum

Avrupa Ajansı (AVA) Londra- Cumhuriyet Halk Partisi  İngiltere Birliği çalışma merkezi binasının açılışı geçtiğimiz pazar günü yapıldı. Açılışta CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İngiltere İşçi Partisi Edmonton Milletvekili Kate Osamor, Belediye Meclis üyeleri Ali Gül Özbek, Ahmet Karahasan, İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Başkanı Tugay Hurman, Day-Mer sözcüsü Ahmet Sezgin, CHP İngiltere Birliği Kurucu Başkanı Baki Düzgün, İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Jale Özer, Birlik Başkanı Hasan Dikme, yönetim kurulu ve parti üyeleri, Avrupa Medya Gurubu Başkanı Vatan Öz, Bozcader, Dem radyo, katıldı. Öğleden sonra yapılan açılış sonrası Kervan’da dayanışma yemeği düzenlendi.

 

 

Eren Erdem ileti gönderdi

 

 

Açılışta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İngiltere İşçi Partisi Milletvekili Kate Osamor ve CHP İngiltere Birliği Başkanı Hasan Dikme konuşma yaptı ve 2019’da yapılacak seçimlerin önemine değinildi.  Programda Eren Erdem’de olmasına rağmen Kılıçdaroğlu ile Adalet Yürüyüşüne katılan Eren Erdem Londra’ya gelemediği için destek iletisi gönderdi. Erdem şunları iletti: “Yürüyüşümüz adaleti bulana kadar demokratik laik eşitlikçi bir Türkiye’yi kurana kadar devam edecektir. Aranızda olamayacağım.Direniş emanetiniz emin ellerde. İlk fırsatta Londra’da olacağım. Hepinizi saygılyla selamlıyorum”

Avrupa Medya Gurubu Başkanı Vatan Öz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İngiltere İşçi Partisi Edmonton Milletvekili Kate Osamor, Belediye Meclis üyeleri Ali Gül Özbek ve Tugay Hurman,  CHP İngiltere Birliği Başkanı Hasan Dikme ile CHP İngiltere Binasında bayramlaştı.

 

 

Londra programında Eren Erdem’de olmasına rağmen Kılıçdaroğlu ile Adalet Yürüyüşüne katılan Eren Erdem Londra’ya gelemediği için destek iletisi gönderdi. 

Kaplan: Ağaçları mı, zeytinlikleri mi, insanları mı kadınları çocukları gençleri ülkemizi cumhuriyetimiz demokrasimizi özgürlüğümüzü neyi koruyacağımızı kollayacağımızı inanın şaşırmış durumdayız.

Bingöl: “Bu sıradan bir yürüyüş değil. Dünya tarihinde önemli yürüyüşler vardır. Mao yürüdü. Gandi yürüdü. Türkiye tarihinde de madenciler yürüdü. 69 yaşında bıkmadan usanmadan yağmur sıcak demeden büyük bir karalılıkla elinde adalet için yürüyen bir lider var.”

 
 

 

 CHP İngiltere Birliği Başkanı Hasan Dikme, CHP İngiltere Binası açılışına gelen ve devamında dayanışma yemeğine katılan herkese teşekkür etti.