Türkiye Moldova maçı canlı yayın bilgileri

Türkiye Moldova maçı

Türkiye Moldova maçı

Bu akşam Türkiye ile Moldova takımları karşı karşıya gelecek. Maç TV8 kanalından yayınlanacak

Türkiye Moldova milli maçı bu akşam saat 19:15'te başlayacak. Mücadele TV 8 kanalından canlı yayınlanacak

A Milli Takım’da 3 oyuncu kadrodan çıktı

A Milli Futbol Takımı’nda Ömer Toprak, Volkan Babacan ve Volkan Şen, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in izni ile kamptan ayrıldı. Bu üç futbolcu, Moldova hazırlık maçının kadrosunda yer almayacak.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle;

"2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde Finlandiya’yı 2-0 mağlup eden A Milli Takım’da Ömer Toprak, Volkan Babacan ve Volkan Şen, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in verdiği izin ile kamptan ayrıldı. Bu üç futbolcu, Moldova hazırlık maçının kadrosunda yer almayacak."

Türkiye ile bu akşam özel maçta karşılaşacak Moldova A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Igor Dobrovolski, "Müsabakada takımımdan iyi bir performans bekliyorum." dedi. Dobrovolski, milli maçın oynanacağı Yeni Eskişehir Stadı'ndaki antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türk Milli Takımı'nın güçlü bir ekip olduğunu ifade eden Dobrovolski, şunları söyledi:

"Şu ana kadar istatistiksel açıdan başarılı olamadık. bu akşam akşamdan itibaren bunu değiştirmeyi planlıyoruz. Moldova futbolunu geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Müsabakada takımımdan iyi bir performans bekliyorum. İyi bir sonuç için sahaya çıkacağız. Geçen hafta biz de Avusturya ile maç yaptık. Türkiye ile maçımız aynı saatte olduğu için maçı canlı takip edemedik ancak daha sonra maç analizi yaptık. Türkiye'ye karşı nasıl oynayabileceğimiz düşüncesine vardık. Türk Milli Takımı'nın son üç maçına baktığımızda rotasyon olduğunun farkındayız."