Ahmet Çakar Quaresma hakkında şok bir iddiada bulundu

Ahmet Çakar

Ahmet Çakar

Beşiktaş ile Karabükspor arasında oynanan karşılaşmada Ricardo Quaresma ile hakem Ali Palabıyık arasında yaşananlar sosyal medyayı sallamıştı

Maçın son bölümlerinde siyah beyazlı kulübün futbolcusu Ricardo Quaresma, Ali Palabıyık’a sert bir şekilde çarpmış Palabıyık’ı yere düşürmüştü. Portekizli yıldız ardından yaşanan pozisyondan ötürü Ali Palabıyık’tan özür dilemişti.Eski hakemlerden Mustafa Çulcu ile Ahmet Çakar, Quaresma’nın maçın hakemine kasıtlı olarak çarptığını savundular.

Mustafa Çulcu, Quaresma’nın pozisyon nedeniyle kırmızı kart görmesi gerektiğini savunurken, “Quaresma’nın, Ali Palabıyık’ı düşürmesi kasıtlı. Kesinlikle kırmızı kart görmesi gerekiyordu.” dedi.

Ahmet Çakar da Quaresma’nın hareketinde kasıt olduğunu savunurken, “Quaresma, Ali Palabıyık’ı bilerek, omuz atarak düşürdü. Eğer Türkiye’de futbolun ahlaklı olmasını istiyorsak, Quaresma’nın yaptığı bu harekete ceza verilmelidir.” dedi.Öte yandan Beyaz TV’deki Beyaz Futbol programında Ali Palabıyık’ın pozisyonla ilgili, “Bir şey yok, çarpıştık.” dediği kaydedildi.