Öne Çıkanlar ingiltere avrupa londra Kovid-19 Baba Vanga kktc türkiye Hisar Travel UK chp londra Azerbaycanın Bağımsızlık Günü

Bu haber kez okundu.

Çağın Mucizesi Ozone Tedavisi

Avrupa Ajansı(AVA)Ayşe Kambir-Londra-Quality Life Medical Centre Yönetisi ve doktorlarından Utkan Alacakanat Avrupa Ajansına Ozon Tedavisini anlattı. Cilt tedavilerinden, böbrek tedavilerine varana kadar tıppın çeşitli alanlarda kullanılan ozan tedavisi Londra’da sadece Quality Life Madical Centre’da uygulanmakta. Doktor Alacakanat Avrupa Gazetesi’ne ozan tedavisini uygulama alanlarını ve yararlarını anlattı.

OZONE TEDAVİSİNİ KİMLER YAPMALIDIR?

Ozone tedavisi konusunda uygulamalı eğitim alan  doktorlar ozone tedavisini uygulayabilirler. Diş hekimleri sadece diş tedavilerinde ozone tedavisi yapabilirler. Ozone uygulamasını Doz ve  uygulanacak yöntem konusunda doktor denetimindeki deneyimli bir Hemşire tarafından da uygulanabilir. Doktor bulundurmayan yada İngiltere de CQC kaydı olmayan hiç bir yerde ozone tedavisi yapılamaz. 

SAĞLIKLI YAŞAM KAYNAĞI OZON TEDAVİ

 

Tedavi amaçlı ozon, başka adı ile (aktif oksijen) daima saf ozon ve saf oksijenin karışımı şeklinde kullanılır, bilinen özelliklerinden ise güçlü oksidatif ve destruktif olmasından dolayı (baktresid, virusit ve fungusid) yapıya sahiptir.

 

Son çalışmalarda ozon tedavisinden sonra lökositlerin fagositik aktivitelerinin arttığı ve immunglobulin düzeyleri yani başka bir deyim ile bağışıklık sisteminin yükseldiği ve yaşlanmaya neden olan serbest radikallerin engellendiği tespit edilmiştir.

 

Kural olarak hastalıkların tedavisinde oksijen / Ozon tedavisi diğer tedavilere ek olarak uygulanıp, tamamlayıcı tedavi grubuna girmektedir.

 

Şehirlerde yaşamak, toksinlere maruz kalmak demektir, stres ise organizmamızı oksijensiz bırakmaktadır. Bu olumsuz dış etkenler, vücudumuzu negatif sağlık şartları etkisi altında bırakmaktadır ve değişik hastalıklara neden olmaktadır.

 

 

OZON SAUNA TERAPİ VE FAYDALARI

 

Sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir.

Stres, selüloit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği, performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selüloit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

Ozan sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus ediyor. Ozonlu buhar sauna ile vücudunuz bir seansta 200 ila 450 arasında kalori harcar. Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar.

 

Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür.

OZON SAUNA TERAPİSİNİN YARARLARI:

Detoks Etki:

 

Yaşayan insan bedeni içinde birçok kimyasal reaksiyonlar gelişir ve bazı toksin türünde vücuda zararlı maddeler oluşur. Bu maddeler normalde deriden ter, karaciğerden safra yoluyla barsaklardan ve idrar yoluyla böbreklerden atılır. Ozon saunada ısı ve nem yardımıyla bu maddeleri terle hızlı şekilde vücuttan uzaklaştırılır.

Dolaşımın Hızlanması:

 

Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır. Kalp damar sistemi zararsız bir egzersizden geçirilmiş olur. Artan kan dolaşımı tansiyon üzerine olumlu etkiler yaratırken tüm dokuların daha iyi oksijenlenmesi ve atıkların hızla uzaklaştırılmasına neden olur.

Zayıflama:

 Artan beden ısısı, dolaşımın hızlanması ve ozon oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna 250 ila 500 kcal, harcanmasına neden olur. Yakılan kalori çıkılan ısı ve kişinin beden özelliklerine, yaşına göre değişmektedir. Sadece ter yoluyla 500 gr civarında saunaya giriş ve çıkış farkları olmaktadır.

Böbrek Fonksiyonlarına Destek:

 

Normalde böbrek yoluyla uzun sürede atılması gereken bir çok toksik madde özellikle ağır metaller terleme yoluyla deriden kolaylıkla atılabilmektedir.

Vücut Direncini Arttırmak:

 

Ozon ve oksijenin cilt yoluyla vücuda girmesi sonucu gelişen birçok biyolojik ve kimyasal reaksiyonlar sonucunda immun sistem modüle ve regüle olmaktadır. Bu sayede özellikle mikrobik kaynaklı bir çok hastalığa karşı direnç gelişmektedir.

 

Hormon Sistemleri Aktive Olur:

 

İnsan hayatında önemli rol oynayan çeşitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde çalışması sağlanır. Zayıf çalışan hormonlar normal düzeylere gelirken insan bedeninin aşırılığa izin vermeyen kontrol sistemi sayesinde zararlı sonuçlar gelişmez.

Yorgunluğu Giderir, Zindelik Verir:

 

Özellikle adale dokusunda artan kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin süratle uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede seans sonrası kısa bir dinlenmeden sonra çok daha rahatlamış ve zinde halde günlük yaşama devam edilir.

Ağrı Giderici Etkiler:

 

Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

Mikroptan Arınma:

 

İnsan derisi vücudu dış ortamdan gelebilecek çeşitli mikroplara karşı korur. Fakat bir çok mantar, bakteri deriye nüfuz ederek çeşitli hastalıklara neden olur. Ozon ve oksijenin yardımıyla bu tür zararlı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hale getirilir. Bu sayede temiz, sağlıklı bir cilde sahip olunur.

Yaşlanma Etkilerinin Giderilmesi:

Geçen yıllar ve çeşitli etkilerle cildimiz her geçen gün biraz daha yaşlanır. Zararlı ışınlar, toksik maddeler derinin hücrelerinin yaşlanmasına, kurumasına ve buruşmasına neden olur. Uygun nem ve ozon oksijenin yardımıyla deri hücreleri daha sağlıklı hale gelirler. Yeni hücreler gelişir. Üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.           

Sellülitleri Giderir ve Oluşumunu Onler:

Deri ve deri altındaki dokuların oksijenlenmesinin, dolaşımının azalmasının sonucu olarak sellülit oluşur. Hücrelerdeki atık maddelerin uzaklaştırılması, deri altı yağ dokusunun oksijenlenerek dolaşımının artması, yağların yakılması ve dokuların sağlıklı hale amaçlanır. Adeta oksijenle yıkanan dokular çok daha pürüzsüz, temiz ve sağlıklı hale gelir.

Stresi ve Stresin Etkilerini Giderir:

 

Sauna uygulaması esnasında solunum, dolaşım ve kalp damar sistemi çalışması hızlanır. Bu sistemler bir tür egzersiz yapmış olurlar. Aktive olan iç salgı sistemlerinin de etkisiyle strese neden olan hormonal mekanizmalar bu sayede düzene girer. Stres nedeniyle kasılan adale dokuları gevşer. Azalan dolaşım artarak stresin yarattığı rahatsız edici etkiler ortadan kalkar.

Kansere Karşı Koruyucu Etkiler:

 

Kanserin meydana gelmesinde en önemli etkenlerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin doklarda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. Ozon sauna bu nedene yönelik olarak yararlı etkileri ile kansere karşı koruyucu yarar sağlar.

Beyin fonksiyonlarını Geliştirir:

 

Ozon ve oksijen beyin dokusunun daha iyi beslenmesini, oksijenlenmesini sağlayarak zihin çalışmalarını destekleyici etki gösterir.

Ruhsal Şikayetleri Azaltır:

 

Ozon ve oksijenin salgı sistemlerine olan etkileri ve beyin üzerine yararları nedeniyle uykusuzluk, depresyon gibi şikayetlerin giderilmesinde, ortaya çıkmasının engellenmesinde yararlıdır.                  

 

 

OZON SAUNA KİMLERE UYGULANIR?

 Aslında ozon sauna yararlı etkilerini elde etmek isteyen herkese uygulanabilir. Herhangi bir hastalığı, sağlık sorunu olmasa da tüm dileyenlere sağlık düzeylerini yükseltmek ve daha zinde olunması amacıyla yararlıdır.

Ozon oksijen tedavisinden yarar gören tüm hastalık tedavilerinde ozon sauna normal ozon tedavilerine ek olarak uygulanabilir.

Genel olarak bu hastalıklar;

•    Sedef, Akne, Egzama, Liken gibi cilt hastalıkları

•    Damar dolaşım bozuklukları

•    Romatizmal ağrılar, kas ve eklem hastalıkları, kireçlenmeler

•    Kronik yorgunluk, stres

•    Periferik sinir hastalıkları, migren

•    Sellülit tedavisi,

•    Şişmanlık ve obezite

•    Disk hernileri (Bel ve boyun fıtıkları)

•    İyileşmeyen ve kapanmayan yaralar

•    Kolesterol, diabet hastalıkları

•    Herpes, Zona enfeksiyonları

Gibi çok çeşitli hastalıklar Ozon Saunadan yarar görürler.

 Dr. Utkan Alacakanat 

Quality Life Medical Centre 

& Ozone threpy Centre 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.