Öne Çıkanlar Ramazan gaziantep seyahat yasağı Emre Kızılırmak KKTC Cumhurbaşkanı deniz kirliliği Metin Yılmaz eren erdem davaları kim kazanır Hüseyin Yüney

Bu haber kez okundu.

TEOG Lise nakil sonuçları belli oldu

Bildiğiniz üzere istemediği bir liseye yada öğrencinin evinden ulaşım sorunu yaşayacak kadar uzak bir okula yerleştirilen öğrenciler için nakil imkanı sunulmaktadır. Bizlerde bu yazımızda sizleri TEOG-nakil-sonuclari-89019" title="TEOG nakil sonuçları">TEOG nakil sonuçları 2014 hakkında aydınlatacağız. Nakil sonuçlarınız oturduğunuz yerden yalnızca internetinizi kullanarak kolayca öğrenebilirsiniz. Son nakil işlemlerinin 29 Eylül – 9 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştiren veli ve öğrenciler sonuçları dört gözle bekliyorlar. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak sorusuna gelince nakil sonuçları açıklandı ve artık internet üzerinden bu sonuçları kolaylık ile öğrenebilirsiniz. TEOG nakil tercih sonuçlarının bugun içinde açıklanacağı belirtildi. 4. Nakil başvuruları bu hafta içi devam edip 09.10.2014 günü son buldu. Bugun ise E-Okul sistemi üzerinden öğrenciler ve veliler yeni okullarının neresi olduğunu kolaylık ile görüntüleyebilmektedirler.

Nakil Sonuçlarını Nasıl Öğrenirim ?

TEOG nakil sonuçlarını öğrenmek için internet kullanmanız yeterli olacaktır. MEB E-Okul sistemi üzerinden öğrencinizin hangi okula nakledildiğini yada nakil ile ilgili aklnıza takılan sorular için e-okul resmi sitesine tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkacak olan sayfada ilk olarak verilen resimde yer alan rakamları ilgili kutucuğa girmeniz gerekiyor. Bu adımın ardından öğrencinize ait okul numarası ve T.C kimlik numarasını da ilgili kısımlara doğru bir şekilde giriniz. Bu işlemleri ardından “Tamam” seçeneğine tıklayareak nakil sonuçlarına ulaşabilirsiniz. TEOG’un yapmış olduğu bu nakiller kapsamında evlerindne uzakta ve istemedikleri okullarda eğitim görmek zorunda olmayacak olan yaklaşık 4 Bin öğrenci derin bir nefes alacak.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Gün geçmiyor ki internet üzerinden yapabileceğimiz işlemler artmasın. İnternet üzerinden E-Okul sistemi yardımı ile öğrencilerimizin notlarını, devamsızlık durumlarını ve okul yaşantılarını öğrenebilir ve öğrencilerimiz ile ilgili birçok konuda bilgi sahibi olabileceğimiz konulara ulaşabilmek için kurulan bir sistemdir. 2007 senesinde kurulmuş olan E-Okul sistemi ile birlikte öğrencilerimizin okula kayıt yapıldığı günden mezun olacakları güne kadarki tüm konulara ulaşabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. E-Okul sistemi yardımı ile öğrencilerimizin not bilgileri ve devamsızlık bilgileri öğrenilebilir. E-Okul sistemine girişler öğrenci ve öğretmen olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerin kullanmakta oldukları E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemidir.

Bilgi

E-Okul veli bilgilendirme sistemi öğrencilerimizin durumları hakkında siz değerli velilerimizi bilgi sahibi etmek amacıyla açılmış ve hizmet vermekte olan bir sistemdir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrencilerimiz ve velilerimiz öğrencilerimiz hakkında not bilgileri ve devamsızlık bilgilerini internet üzerinden öğrenebilmektedir. Öğrencilerin ailelerinden çekinip notlarını saklama ihtimali E-Okul veli bilgilendirme sisteminin açılması ile sona ermektedir. E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için E-Okul veli bilgilendirme sistemini açınız. Karşınıza çıkan sayfada kutucuk yer alacaktır bu kutucuk içinde yer alan harf ve rakamları girmelisiniz. Bu harf ve rakamları dikkatli okuyup girmelisiniz. Kutucukta bulunan harf ve rakamları anlamadıysanız yan bölümde yer alan yenile butonu ile bunları değiştirebilirsiniz. Bir sonraki adımda sizden TC kimlik numaranız istenecektir. İstenen TC kimlik numarası öğrencimize ait olan TC kimlik numarasıdır. Daha sonra ise TC kimlik numarasının ait olduğu öğrencinin öğrenci numarası istenecektir. Bu bölüme öğrencimizin okulda kullandığı numarasını yazınız. Son olarak tamam butonuna basınız. Daha sonra E-Okul sistemine giriş yapmış olacaksınız. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üç başlık altında oluşur. Bu başlıklar;

E-Okul Öğrenci Bilgileri; Bu alanda öğrencimize ait tüm bilgiler yer almaktadır. Bu kısım 12 başlıktan oluşmaktadır. Bu başlıklar; Duyurular, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Devamsızlık Bilgisi, Sınav Tarihleri, Aldığı belgeler, Ortalama Yükseltme Puanları, Yıl Sonu puanları, Meslek Lisesi İçin Alana Geçiş Sonuçları, Teknik Lise Geçiş Sonuçları Nakil Durumu ve E-Karne.


E-Okul Öğrenci Bilgileri; Bu alanda öğrencimize ait tüm bilgiler yer almaktadır. Bu kısım 12 başlıktan oluşmaktadır. Bu başlıklar; Duyurular, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Devamsızlık Bilgisi, Sınav Tarihleri, Aldığı belgeler, Ortalama Yükseltme Puanları, Yıl Sonu puanları, Meslek Lisesi İçin Alana Geçiş Sonuçları, Teknik Lise Geçiş Sonuçları Nakil Durumu ve E-Karne.

E-Okul Duyurular: Sistem üzerinden önemli iletilerin duyurulduğu alan ve bölümdür. E-Okul sistemine giriş yaptığınızda ilk bu bölümle karşılaşacaksınız.

E-Okul Not Bilgisi: Bölümde yer alan uygulamalar ile birlikte öğrencinin ders listesi, bu derslerden kaç sınav olduğu, hangi sınavlarda bulunduğu, girmiş olduğu sınavlardan kaç puan aldığı, performans ödevlerinden aldığı not ve uygulama ders notları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

E-Okul Devamsızlık Bilgisi: Sistemin bu bölümünde öğrencinin hangi günler okula gelip gelmediği ve devamsızlık yapmış mı yapmamış mı bu konularda fikir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bölümde öğrencinin hangi gün ve günlerde tam gün devamsızlık yaptığı, yarım gün devamsızlık yaptığı ve tarihleri ile ilgili bilgiler E-Okul devamsızlık seçeneğinde yer almaktadır.

E-Okul Haftalık Ders Programı: Bu bölüm yardımı ile öğrencinin hangi gün ve hangi saatlerde varolan dersler, hangi gün ve saatlerde dersinin boş olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte öğrencinin hangi gün hangi derste olaması gerektiğini ve ders günlerinin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca öğrenci ders programı kaybı sorunu ile karşılaşırsa yine sistem üzerinden öğrenebilir.

E-Okul Sınav Tarihleri: Bu uygulama ile birlikte veliler öğrencinin sınavlarının hangi gün olduğunu ve hangi sınavlara çalışması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Okul Aldığı Belgeler: Aldığı belgeler bölümünde öğrencimizin okuduğu zaman süresince almış olduğu tüm belgeler görülmektedir. Yani öğrencinin hangi yıl hangi dönemde takdir, teşekkür belgesi aldığı bilgisi bu bölümde yer almaktadır.

E-Okul Yıl Sonu Notları: Bu alanda ise öğrencinin yıl sonunda elde ettiği not ortalamasını görebilirsiniz.

E-Okul Ortalama Yükseltme Puanları: Öğrencinin girmiş olduğu ortalama yükseltme sınavlarından almış olduğu notlar bu bölümde yer almaktadır.

E-Okul Meslek Lisesi Alana Geçiş Sonuçları: Meslek lisesinde okumakta olan öğrencilerimizin uzmanlık alanlarını belirlemesi hakkında bilgilerine bu bölümde ulaşabilirsiniz.

E-Okul Teknik Lise Geçiş Sonuçları: Bu alan ise teknik lisede okumakta olan öğrencilerimizin geçiş ve başvuru sonuçlarının yer almaktadır.

E-Okul Nakil Durumu: E-Okul sisteminin bu uygulamasında öğrencinin kurumlar arasında yaptığı değişiklik ve nakil vaziyetleri bilgisi yer alır.

E-Okul E-Karne: Öğrencilere yıl sonunda verilen kağıt karnelerin sistemde yer aldığı şeklidir.

E-Okul Sınav Bilgileri: Sistemin bu alanında sınav bilgileri ile öğrencinin okuduğu yıllar süresince okul yıllarını kapsayan sınav bilgisi ve notlarına ulaşabilirsiniz.

E-Okul Seçmeli Ders Seçimleri: Öğrencinin seçmeleri derslerini sistem üzerinden seçip onayladığı alandır.

-E-okul sistemine girmek için tıklayınız-

-E-okul veli bilgilendirme sistemi için tıklayınız-

-E-okul yönetimi için tıklayınız-

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.